Může to znít opravdu krásně. Přijdeme s určitým nápadem, ten se náhodou uchytí, najednou se objeví velké množství prostředků, které nám pomůžou náš nápad zrealizovat, obklopíme se skupinou chytrých lidí, kteří vždy ví, co dělat a najednou je úspěch na světě a my můžeme jen sledovat, jak nám peníze přibývají na účet. Bohužel opak je pravdou a cesta k úspěchu není nejsnazší k podnikání.
papírové a kovové peníze
Samozřejmě nemůžeme tvrdit, že tímto směrem cesta rozhodně nevede a možná je i čistší a snazší než přes zaměstnání, kde se nám každý měsíc objeví na účtu stejné množství peněz. To může být značně demotivující a některé z nás to může nabudit k tomu probudit se a začít něco svého co nám přinese jednak pocit uspokojení z toho co děláme, ale také peníze, které nám umožní
finanční nezávislost. Což je finanční stav těžko dosažitelný nejen pro střední třídu, ale také pro lidi na vyšší životní úrovni. Vždy záleží, jaké jsou naše požadavky.
Příběhy o tom, jak lidé rychle zbohatnou nejsou vždy, tak růžové a nebyly vždy tak čisté a šťastné. K tomu abychom zrealizovali náš nápad potřebujeme finance. Každý z nás není umělecký nadaný a kreativní, aby mohl vytvořit kreativní promo video, ke kterému mimochodem potřebujeme taky finance. Tudíž musíme hledat jiné cesty, jak přijít k penězům. Další variantou je vzít si
podnikatelský úvěr, jenže ten dostane pouze v případě, že banka vyhodnotí, že naše podnikání bude úspěšné a také záleží, jak si my sami moc věříme.
práce kolegů
Variantu, kterou by zvolil snad každý rozumný člověk, který není v pozici, aby se mohl zadlužit je zaměstnaní, kde stráví několik let, než získá dostatek finančních prostředků pro realizaci svého projektu. Pokud se nám navíc finance nahromadí můžeme zvolit investice, kde se nám k našemu běžnému příjmu ještě finance zhodnotí a my si tak přijdeme ještě na větší objem peněz. Když chceme investovat můžeme volit hned z několika oblastí, kde vložit své vlastní peníze.