Když se řekne polštář, napadne vás váš spánek a s ním spojená vaše podpěrka hlavy. Vaše pohodlí pod vaší hlavou je pro váš spánek zcela zásadní a pravděpodobně, by se jen málo kdo z vás v noci vyspal, bez jeho přítomnosti. Ovšem polštáře v bytě využíváme na více způsobů a pro více potřeb. Jak to s nimi tedy je?
postel pro dva

1. Na spaní – polštář na spaní je nepostradatelnou součástí vaší ložní soupravy. Zpravidla je načechraný, prostorný a ve větší části už umačkaný a nastavitelný pro vaši polohu potřebnou pro spaní.
2. Za krk – existují malé polštářky určení k pohodlí a odpočinku naší krční páteře. Mají obrovské využití nejen na cesty do auta, nebo autobusu, ale jejích přítomnost využíváme i doma u televize, nebo na spaní. S takovým polštářkem se totiž neprobudíte s takzvaným „zlomeným krkem“.
3. Dekorativní – každá domácnost, má doma polštáře určené převážně na ozdobu jako součást dekorace. Na těchto polštářcích se nespí, nemačkají se a ani se nevyužívají. Slouží vyloženě na parádu a nacházejí se většinou na vaší sedací soupravě, nebo v ložnici na posteli. A pokud mají možnost výměny potahu, o to lépe!
polštáře na pohovce
4. Kojící – ano, už i rodiny, které mají doma děti mají bezpochyby jako pozůstatek z těhotenství k dispozici kojící polštář. Je doslova všestranný a jeho délka vám zaručí nejenom pohodlí, ale i praktičnost. Skvěle se na něm kojí, spí, je vhodný na podložení nohou po náročném dni a dětem může dočasně sloužit jako zábrana do velké postele.
5. Pro miminko – po roce můžete svému miminku už dopřát spánek s polštářkem. Kvůli jeho krční páteři se to dříve opravdu nedoporučuje. Vybírejte proto zdravotní z paměťové pěny a ideálně řešení tak, že má vyvýšenou polohu hlavy. Pro dítě je zcela zásadní při momentech kdy má rýmu, nebo při ublinkávání.

ÚDRŽBA

Myslete i na údržbu a čistotu vašich polštářů. I ty je potřeba jednou za čas vyprat a řádně očistit. Můžete je vkládat do pračky a následně je nechat v sušičce, aby byli opět nadýchané. Záleží však od jejich materiálů a výplně. Proto, když nevíte, obraťte se na specializované čistírny oděvu, které vám s nimi pomůžou.