Je známou pravdou, že při ručních pracích se člověk tak nějak odreaguje a zapomene alespoň na chvíli na běžné starosti. On totiž soustředit se pouze na jednu činnost, i když třeba ne příliš náročnou, má osvobozující účinky. Prostě děláte jednu věc, která vás právě v tu chvíli baví, prostě jen odpočíváte. Není dobré stále podávat výkony, ať už fyzické nebo psychické. Někdy je fajn pracovat rukama a moc nepřemýšlet. Jestli vás teď napadlo, že jste odjakživa na ruce nešikovní a vlastně vám nic moc nejde, nepropadejte panice. Existuje nesmírné množství volnočasových aktivit zaměřených na ruční práce. Nemusíte mít ani pocit, že si z vás přátelé a známí budou utahovat, když se budete věnovat například pletení nebo kreslení krajinek. Jednak je zcela na vás, jak svůj čas budete trávit a jednak všechny tyhle činnosti jsou nyní velmi módní záležitostí. Budete cool.
klubíčka vlny

Kurzy ručních prací

Jestliže si na nový koníček sami netroufáte, ale určitá věc by vás lákala, není nic snazšího, než si najít kurz v místě vašeho bydliště. Zajímá vás tvorba z korálků nebo třeba patchwork? Není problém. Internet je doslova plný nabídek kurzů všemožného zaměření. Stačí si vybrat.
1.       Patchwork je druh ruční práce, která spočívá v sešívání malých kousků látky v různé náměty.  V současné době jde o velmi oblíbenou techniku a využití volného času.
2.       Korálkování vám nejen zlepší zručnost. Můžete si vyrobit mnoho ozdob, od náramků až například k originálním přívěskům na klíče. V kurzech se lze naučit základy navlékání korálků na různé materiály a vytvořit tak například prsten. Pro pokročilejší jsou připraveny kurzy, kde lze své dovednosti zdokonalit a naučit se tak třeba nové techniky nebo se zaměřit na určité výrobky.
potřeby na kreslení
3.       Pletení z papíru je tak trochu i recyklace. Ze starého papíru vyrábíte dekorativní i velmi užitečné předměty.  Můžete tak svými vázami, košíky nebo mísami zkrášlit svůj domov a ještě mít dobrý pocit, že je to jen vaše dílo.
4.       Kreslení nepatří jen k oblíbené zábavě malých dětí. V současné době existuje mnoho kurzů, kde se můžete naučit kreslit svým osobitým stylem, naučit se mnohé například o technikách kreslení a stínování.