Pojďme se podívat na některé výrazy, které v této době naprosto běžně a samozřejmě používáme v běžné řeči, ale málo kdy máme tušení, co vlastně původně říkaly a co znamenají.
internetový zavináč.png
·         www
Tato zkratka se stala symbolem internetu již před dávnou dobou. Stejně dobře známe i tak zvaný zavináč. Původně však tato zkratka tří stejných písmen označovala protokol HTTP. Umístění do adresy dokumentu byl pak daný čtenář informován, že si má spustit aplikaci, která tento uvedený HTTP protokol ovládá. Tedy mluvíme o prohlížeči webových stránek samozřejmě. Dnes však internetové aplikace ovládají již více protokolů, a tak zkratka ztratila svůj původní význam. I tak ale stále zkratku uvádíme, protože i laik pak snáze pochopí, že se jedná o internetovou adresu. Zkratka ve svém originále značí World Wide Web, což v překladu znamená celosvětová síť, celosvětové propojení či pavučina propojující celý svět.
nuly a jedničky.jpg
·         @
Již zmíněné slovo zavináč u nás v češtině, nahrazuje v angličtině spojku AT, případně význam předložku u či při a také po. Největší boom s používáním této značky nastal při vložení znaku do adresy emailu, kde slouží k oddělení uživatelského jména a serveru, na kterém email je. Používá se již od roku 1972.
Jeho grafická podoba se zavináčem, jakožto jídlem, je pro nás Čechy vysvětlením, proč se mu tak u nás říká. V jiných zemích, například Dánsku se mu říká v překladu prasečí ocásek, v Čínštině je to údajně myška, v Polsku například opička a ve Švédsku ho nazývají a-chobot.
V Češtině se, oproti angličtině, před zavedením tohoto znaku do emailové adresy, vůbec tento znak nepoužíval, neboť právě pro případy uvedené se používal znak tento &.
 
Jak je vidět, je dobré, že se se našli výrazy, které spojují jazyk internetu ve všech zemích, protože pravděpodobnost toho, že bychom se shodli na názvech a slovech, která by nahrazovala výše uvedené znaky či zkratky, je minimální. Tedy běžně používané www a @ jsou ve výsledku výbornou volbou pro označení takto specifických věcí při práci na internetu.