Spousta lidí závidí, ale nedává to najevo. Další to v sobě prostě zadusí, ale dali by nevím, co za to, kdyby to také měli. Tím totiž závist končí, do té doby, než ten člověk opět uvidí něco, co sám nemá a co by chtěl. V dětství je to třeba hračka, v pubertě třeba oblečení a v dospělosti třeba již výše zmíněné auto. Sice jedno máte, pro celou rodinu, ale to už dokonává svou životní pouť. Když dupnete na brzdy, upadne vám čelní maska a zpětné zrcátko drží díky lepící pásce. Naštěstí má vůz ještě podlahu, jinak jste sice jeli, ale zároveň šli pěšky. Prostě, chce to nový vůz, ajcem trajcem, ať to stojí, co to stojí.

Počítání peněz

Listování katalogem aut je činnost jistě zábavná, tedy pro toho, kdo na to má. Vy to nejste. Vy jen závidíte každému, kdo nové auto má. Třeba soused. Kde na to k čertu vzal? Prodává manželku nebo co? Hehehe, uchechtnete se vašemu nápadu, neb si vzpomenete, jak jeho manželka vypadá a že by se o ni nedalo ani opřít kolo. Tak sakra, kde na to vzal? Přece nemůže vydělávat tolik. A dáte si panáka na kuráž, že se ho prostě otážete. A dáte si ještě jednoho a pak ještě a skutečně se ho zeptáte.

Soused není žádný muž plný tajemství, jak se vám celou dobu zdálo a milerád se podělí o své poznatky. Ve stručnosti vám vysvětí, že ty peníze neukradl, ani nemusel prodávat svou zákonitou manželku. Anébrž soused poznal co je to blaho nebankovní hypotéky bez registru, obdržel od firmy kterážto ji poskytuje velký houf peněz, a tak si mohl koupit nový vůz, a ještě mu vybylo na kratší dovolenou u protinožců.

Svazek bankovek

Soused vás také poučí o tom, co to vlastně ta nebankovní hypotéka bez registru znamená, co k tomu všechno potřebujete a kde si ji můžete domluvit. Také vás upozorní na to, že peníze dostanete tak rychle, že na tu dovolenou můžete jet klidně s nimi. Nu, a vy to zkusíte a poznáte, že měl pravdu. Máte jak vůz, tak i tu dovolenou.