Stěhování bylo v minulosti noční můrou pro mnohé z nás. Jen si vybavte nejslavnější film na toto téma, kde Rudolf Hrušínský exceloval jako neodbytný organizátor megalomanské akce, a kde právě mohla vyniknout náročnost celého procesu. V té době totiž nebyly k dispozici takové technické prostředky, zvláště pro některé speciální a obtížné práce, jimiž je např. přemístění obřího skříňového trezoru, anebo spouštění nerozebíratelného starožitného nábytku pomocí soustavy kladek z bytové lodžie.

nábytek v pokoji

Leckdo zvládne přestěhovat byt vlastními silami, ovšem není to práce pro každého, může dokonce přivodit úraz a být příčinou i jiného onemocnění. Kdy se obzvlášť vyplácí kontaktovat stěhovací firmu?

Nejobtížnější kroky v průběhu stěhování

Demontáž a montáž nábytku – potřebujete přemístit kuchyňskou linku, velké kusy nábytku z masivního dřeva, šatní skříně na míru, které zabírají plochu celé stěny jedné místnosti? V takovém případě zvažte montáž nábytku Praha http://www.odnesto.cz/montaze-a-demontaze/, jedná se o náročný proces, kdy můžete neodbornou manipulací a v kombinaci s únavou a nedostatkem zkušeností nábytek poškodit, a může vás to stát mnoho fyzických i psychických sil. Stěhovací firmy, které tyto práce zajišťují, jsou navíc pojištěné pro případ takových nemilých událostí.

psací stůl

Velký objem věcí – nejste-li zvyklí pravidelně nosit těžká břemena, tak pro vás nebude problém přestěhovat deset velkých krabic, ale vzroste-li počet krabic již na dvacet či třicet, k tomu přibudou koberce, nábytek, kombinovaná chladnička a pračka, bude to obrovský jednorázový nápor. Stává se docela často, že pak lidé takovou akci odnesou minimálně týdenní nemocenskou.

Delší vzdálenost – přestěhování do jiného okresu či kraje je výhodnější se stěhovací firmou. Jízda na jeden zátah je efektivnější a rychlejší a cenově to vychází zhruba na stejné úrovni, jako kdybychom si pronajali tranzitní dodávku a museli absolvovat tři nebo čtyři jízdy. V takovém případě je proces náročný i časově, zvyšuje se tím také únava a pravděpodobnost nějaké nehody ať už při řízení vozidla, anebo při přenášení věcí.