Dnes bychom si něco pověděli o počátcích automobilů. První automobil vznikl před neuvěřitelnými 120 lety který sestrojil Karl Benz, kterému byl i patentován, ale v české republice bylo první auto vyrobeno v roce 1887 Tatra Prasident. 

Veškerá vozidla byly rozdělovány na 3 typy sedan, combi a hatchback dále se dělily na naftové verze a benzínové ale, později se montovaly i nádrže na LPG (plyn). Dnes se dělají různé verze jako je například DCI, MPI, TDI, FSI, TSI, JTD nebo jenom I.  Ford oldtimer.jpg

V dřívější době ve většině automobilek se montovalo větší část dělala ručně ne jako v dnešní době, kdy celou výrobu řídí stoje a technika a abych nezapomeň tak také počítače bez nich už by to nešlo pač vše běží na páse a vše montují stroje a lidé ty stroje pouze ovládají.  

celkový průmysl již běží strašně dlouho a za tu dobu se hodně změnilo, zmodernizoval pač, jaké jsou dnes možnosti a vymoženosti jako jsou ovládání radia pod volantem, multifunkční volant, chytrá autorádia, couvací kamery, pohodlné sedačky no prostě zkráceně komfort. ale dříve byly lidi rádi že to mělo 4 kola, volant, dalo se někde sedět, a hlavně že to mělo motor a člověk nemusel chodit pěšky Ne každý si to mohl, ale dovolit bylo to pro bohatý lidi z těch vyšších vrstev. Ty chudší měly bohužel smůlu… fiat 500.jpgV dnešním století je tomu jinak dnes si auto pořídí téměř každý druhý člověk, co má oprávnění k řízení motorových vozidel. Dnešní modely aut už nevypadají jako auta ale jako nějaké vozy budoucnosti jak svým vzhledem, tak i výbavou. Dnešní technologie jsou velmi pokročilé už známe třeba ABS, EPS a další. Dříve se také vyráběly pouze vozy s pohonem na přední kola nebo na zadní kola dnes máme již 4×4 pohon všech kol Nu což pokrok nezastavíme. Dnes už nebude to, co již bylo, ale musíme koukat vpřed co bude dál a jaké nové technologie nám vymyslí.