Máte starší vozidlo a při nasednutí je cítit nepříjemných zápach, i když auto pravidelně vysáváte a ne a ne se ho zbavit?
Jsou vaše potahy, nebo sedačky flekaté a ničím to nejde dolů?
Pokud je toto váš případ, problém se dá vyřešit vcelku snadno.
Na textilních částech vozu usedá prach, občas se rozlije tekutina, která zaschne a postupem času se jednotlivé vlákna textilu obalí vším možným i nemožným. Jediný způsob jak důkladné odstranit nečistoty je mokré vysávání.
Vodní vysavač
Možnosti jsou dvě:
1. Přivezeme auto do provozovny, kde se zabývají mokrým čistění, často je toto v obchodních centrech a máte to bez starostí a práce. Ceny se pohybuji okolo 2000 Kč.
2. Můžete si zakoupit, nebo zapůjčit vysavač s podporou mokrého vysávání a očistu vozu provést svépomocí.
Před samotným čistění na mokro je důležité auto vysát na sucho a odstranit tak velké a pevné nečistoty.
Můžeme volit přípravky na strojní čištění, které rozmícháme v horké vodě, poměr je dán výrobcem.
Interiér auta
Pokud máte vysavač s vlastní nádrží čistící emulze, stačí nádobku naplnit a pustit se do vysávání. Ne všechny vysavače tuto funkční mají. To nám však nevadí, pomůže obyčejný rozprašovač, který se používá pro zavlažování květin. Po správném namíchání čistící emulze provedete postřik textilu, čím více vody, tím více špíny dostanete ven, nesmíte však zapomenout, že se voda rychle vsákne a pak ji musíte déle vysávat z textilu. Proto je vhodné sedačky vozu čistit po částech, Sami budete překvapeni, kolik nečistot dostanete ze své „čisté“ sedačky.
 Většina přípravku má v sobe složky pro oživení barvy a váš interiér bude krásně čistý a vonět.
 Schnutí probíhá do dvou hodin při teplém počasí. Další výhodou je že společné s nečistoty dostanete ven roztoče a bakterie.
Po práci je nezbytné vysavač kompletně umýt čistou vodou a nechat vysušit.