Umění relaxovat 
O relaxaci se mluví v posledních letech velmi mnoho. Relaxujeme však dostatečně? Umíme opravdu plnohodnotně odpočívat? Ne každý to dovede. A to je obrovská škoda, protože relaxace je důležitá nejen pro naše tělo, ale také pro naši mysl. Největším problémem pro relaxaci je údajný nedostatek času. Úmyslně říkám údajný nedostatek. Mnohdy tvrdíme že na sebe nemáme čas, protože musíme stihnout hromadu věcí v práci i doma. To je samozřejmě pravda. Na relaxaci ale nepotřebujete příliš mnoho času. A zkusme se doopravdy zamyslet, jak trávíme veškerou minutu svého dne. Kolik minut trávíme listováním na Facebooku a jiných platformách. Kolik času trávíme například u cigarety nebo jinou neřestí. A kolik času trávíme sledováním seriálu, který nám toho příliš mnoho nepřináší? Pojďme se podívat na několik způsobů relaxace a odpočinku, které vám zaberou jen pár minut ale Vaše tělo a hlava to náležitě ocení.  

Koupel

Poslech hudby.  

Kdy jste se naposledy pustili hudbu a jen tak u ní seděli a zpívali si nebo poslouchali? Je to asi docela dávno, co? Zkuste vypnout televizi, zapálit si svíčku a pustit si oblíbenou hudbu. Jen seďte a prostě poslouchejte. Uvidíte, že vám to dá mnohem více než další seriál.  

Horká vana nebo sprcha.  

Umývat se musíte tak či tak, takže tento způsob relaxace po vás nevyžaduje žádný váš čas navíc. Pořiďte si na umývání sprchový gel s nějakou velmi příjemnou vůní, zapalte si svíčku, pusťte si třeba nějakou příjemnou relaxační hudbu a při sprchování nebo koupání zkuste zavřít oči a vnímat každý dotek vody, její teplotu, sílu proudu, zvuk, jaký vydává. Vnímejte také vůní sprchového gelu a jen vnímejte své pocity, které při takové koupeli nebo sprše máte. Uvidíte, že i z obyčejné hygieny se stane velmi příjemný a uvolňující zážitek.  

Meditace

Vyzkoušejte jógu nebo meditaci.  

Na jógové protažení i na meditaci vám stačí klidně i jen 10 minut. Skvěle zklidníte svou mysl uvolníte se a necháte odejít negativní myšlenky celého dne. A to je opravdu v nezaplacení.