Mnoho lidí si pořizuje mazlíčka, aby se necítili tolik sami. Jiní touží po lásce, nebo se jim jednoduše líbí. To ale není všechno. Pes je sice přátelský a společenský tvor, ale musíte se o něj starat, aby takto zůstal. V případě, že mu budete předávat dostatek pozornosti a ukázkově se o něj postaráte, na oplátku vás čeká mnoho zvířecí lásky a opravdu pevné přátelské pouto.
Mazlíček na zemi
            Musíte však nejprve pořídit několik věcí, abyste vytvořili pro psa domov. Nejprve mísy na jídlo a na pití. Mohou být plastové, nebo kovové. Sehnat se dají i jmenovky pro mísu. Pes si navykne, kde má své jídlo a pití a nebude zkoumat okolí. Nezapomeňte, že psa je třeba krmit pravidelně. Stejně jako lidé potřebují denní příjem.
Pes v pelíšku
            K tomu neodmyslitelně patří jídlo. Kupujte kvalitní a ne to nejlevnější jídlo. Také vybírejte to, které vašemu mazlíčkovi bude vyhovovat. V obou případech může začít z jídla zvracet. Velká balení se vyplatí a vydrží dlouho. Také často obměňujte vodu, taky nepijete tři dny staré pití.
            Pelíšek, nebo nějaké zázemí pro pejska, je nutnost už jen z toho důvodu, že vám poté pes nelehne nikam, kam byste nechtěli, navíc bude mít čistě své útočiště. Pelíšky se prodávají kdekoliv, ať už ve zverimexu, nebo například i v Tigeru. Navíc si můžete i vyrobit nějaký zajímavý pelíšek, který ozdobí vaši místnost.
            Sežeňte si také nějaká očkování, za ty se také platí, ale bezpečí je přednější. Počítejte i s případným nákupem obojku na vši či klíšťata, pokud ho budete mít venku. Pro jistotu se můžete podívat i po obojku s adresou, kdyby se pes ztratil.
Pes s hračkou
            Přestože si často psi najdou hračky po bytě, například hadry, nějaké hračky, pískací kosti a plyšáci mu udělají radost. Hračky nejsou nijak drahé a časem se poničí, ale šťastný pohled vašeho zvířete je k nezaplacení.
            Nějaké dobroty, abyste psa naučili alespoň trochu poslouchat, můžete nakoupit i v běžném obchodním řetězci. Nebo rovnou nakupte piškoty. Existují pamlsky, kterými si zvíře čistí zuby a zabrání tak tvorbě kazů. Nic tím nezkazíte, pravděpodobně to bude spíše naopak.