Nohy nás nosí všude. Musí unést celou naši váhu a ještě další váhu, kterou nosíme jako zavazadla. Musí s námi zdolat veškeré překážky a jsou tak velice důležité. Bohužel, ale také často velmi opomínané. Schválně, kdo z vás myslí na své nohy, dopřává jim masáže, peeling, masku nebo zábal alespoň párkrát do měsíce. Těch, kdo si své nohy hýčká je překvapivě poměrně málo. Nejčastěji dáváme svým nohám zaslouženou pozornost jen v létě. Ovšem to ne ani tak kvůli zdraví a úlevě, ale spíše proto, abychom si mohli dovolit nosit sandálky a otevřené boty. Popraskané paty a neupravené nehty, zvláště pak u žen totiž nevypadají vůbec dobře. Přitom stačí tak málo. Dojít si občas na pedikúru, kdy se o nic nemusíte starat.
upravené nohy

S čím si poradí jen odborník a co zvládnete sami?

Pedikúra by měla být prováděna jednou za 4 – 6 týdnů. Zkušená pedikérka si poradí i s tou nejvíce ztvrdlou kůží na patách a chodidlech. A stačí, když tomu věnujete asi hodinu času a zaplatíte jen pár stovek. Přitom už pravidelná péče může zlepšovat zdraví nohou a přinést celkovou úlevu. Zjemňování a zvláčňování pokožky nohou pomocí krémů by měla být naprostá samozřejmost pro všechny z nás, ale upřímně, kdo z vás si každý večer vzpomene, že si má natřít nohy krémem? Přitom aktivní životní styl, namáhavé zaměstnání nebo nevhodná obuv ničí naše nohy – a jednou se nám to všechno vrátí.
salon na pedikúru
Pokud si, ale nebudete ošetřovat nohy častěji, může to dojít až tak daleko, že ztvrdlá kůže začne praskat. Což je bolestivé a navíc praskliny na patách se velmi špatně hojí. Člověk pak nemůže skoro nic obout a i obyčejná chůze mu může dělat problémy. Přitom není nic snazšího než se o své nohy starat. Pokud si netroufáte sami nebo se vám zkrátka jen nechce, svěřte se do rukou odborníků. Pedikúra navíc může být i skvělým a příjemným zážitkem – pokud tedy nepřijdete opravdu až za pět minut dvanáct s kůží tvrdou jako slon.