Město Loket nacházející se v okresu Sokolov proslulo především pro gotický hrad tyčící se nad řekou z vysokého kamenného ostrohu. Nejenom hrad je ale lákadlem tohoto města – vždyť jeho samotné centrum patří mezi památkové rezervace, tedy části historického jádra města, v nichž se doposud dochovaly původní stavby a infrastruktura minulých dob bez výraznějších rušivých zásahů nové doby.

Město čítá přes 3000 obyvatel, převážná většina pracuje ve službách (hotely, penziony, kadeřnictví, restaurace apod.). Není se čemu divit, vždyť celá oblast patří mezi turisticky oblíbené cíle. Ubytování Loket a okolí nabízí nesčetné možnosti, takže opravdu je z čeho vybírat.

indoors-4234071_960_720

Turistických cílů je zde opravdu hodně. Spoustu jich nalezneme v samotném městě – například ulice Zámecká, Radniční, Sklenářská a Kostelní nabízí velkou škálu původních městských domů, navštívit můžete také další významné památky: děkanství, kostel sv. Václava se sloupem Boží muka před vchodem, sousoší Nejsvětější Trojice, kašna a další městské domy na náměstí T. G. Masaryka, dále třeba kaple sv. Anny, socha sv. Jana Nepomuckého nebo Smírčí kříž. Kolem města pak můžeme pozorovat pozůstatky městského opevnění.

Hlavní atrakcí mezi turisty je pak samozřejmě hrad Loket pocházejí ze 12. století. Na severním svahu hradu můžeme navštívit Altán – pavilon, před hradem pak můžeme obdivovat sochu Panny Marie Immaculaty. Dlouhou dobu byl v držení českých králů, nicméně později se začal využívat jako vězení (až do roku 1948). Poté byl opuštěn, zchátral, roku 1989 byl opraven a zpřístupněn veřejnosti.

breakfast-5204352_960_720

Dalšími lákadly jsou projížďky loděmi po Ohři, cyklostezka vedoucí do Karlových Varů, v blízkosti nalezneme také další památky – hrad a zámek Bečov nad Teplou, rozhlednu Krásenský vrch a již zmíněné lázeňské město Karlovy Vary.

Z přírodních památek jsme již zmínili řeku Ohři, která zde tvoří významnou atmosféru. Vidět zde můžeme přírodní památku Moučné pytle, což je vlastně soubor několika skalních výběžků. Oblast se nachází v blízkosti CHKO Slavkovský les, takže o přírodní krásy zde rozhodně nouze není.