Není pochyb o tom, že maturitní ples je jedním z životních vrcholů každé dívky. Všechny si jej chtějí užít, ideálně se svým milovaným. A k tomu samozřejmě patří i to, že i ony musí vypadat perfektně. A velkou měrou se na tom podílí i šaty.

Jejich výběr nelze zanedbávat. Máme hned několik možností. Tou první, nejlevnější a asi nejvyužívanější, je půjčit si šaty z půjčovny. Zde je samozřejmě výhoda ceny, zvláště když uvážíme fakt, že je již nejspíš po maturitním plese nepoužijeme. Problém může nastat u dívek s atypickou postavou, zvlášť co se výšky týče. V těchto půjčovnách totiž nejsou příliš ochotni šaty nějakým způsobem upravovat, ať už jde o jejich zkracování či prodlužování, a to z pochopitelných důvodů.

mples1

Dále zde máme možnost koupit nějaké konfekční v obchodě. To nás sice vyjde dráž, avšak má to několik výhod. Za prvé se nemusíme bát, že budeme platit, pokud se náhodou roztrhnou, ušpiní či jinak poškodí. Dále je tu fakt, že se mohou libovolně upravovat, takže si dívka může být jistá, že jí nakonec padnou. Nevýhodou je pak to, že se může vyskytnout ve třídě více děvčat se stejnými šaty, což rozhodně není ani pro jednu nic příjemného.

V neposlední řadě tu pak máme možnost nechat ušít maturitní šaty na míru svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz. Je sice pravda, že jde o tu nejdražší možnost, avšak na druhou stranu budeme mít jistotu, že nám perfektně padnou a budou mít i takový střih a styl, který bude vhodný zrovna pro naši postavu. A také budeme mít prakticky zaručeno, že budou unikátní. Problémem zde je, jak již bylo řečeno, cena, která není zrovna nejmenší.

mples2

Z výše uvedených možností je zdaleka nejvyužívanější ta první. Je to především proto, že se jedná de facto o šaty pro jednu jedinou příležitost, a tak je zbytečné za ně platit drahé peníze, aby pak ležely po zbytek života ve skříni. A asi ti tak zůstane i nadále.