Menstruaci velká část žen prožívá jako nepříjemné období měsíce. Není ale proč. Pomáhá například pochopit, jak vlastní tělo funguje, co je to menstruační a ovulační cyklus. Naše těla jsou na tento typ „trápení“ nastavená a je to něco, co ve svém nejniternějším principu je pro nás naprosto přirozené a přínosné. Právě tyto dva cykly jsou ty, kterým vděčíme za to, že můžeme mít děti. Dokonce se můžeme podívat i na příjemnější stránku této záležitosti. Je dobré uvědomit si, že to není jen těch nepříjemných sedm dnů do měsíce, ale také všechno mezi tím. Ve vaječníku, pravém či levém, podle toho, který je zrovna na řadě, dozrává folikul.

menstruační potřeby

Ten folikul, který je zde již od narození a na základě velmi složitého procesu je zvolen. Poté, co se z něj stane zralý folikul, praská a uvolní tak vajíčko do vejcovodu, se zbytku se pak ve vaječníku stává žluté tělísko zajišťující produkci progesteronu. Všechny tyto procesy doprovází změny v produkci hormonů jako je estrogen, progesteron, oxytocin a další. Ty zajišťují všechny ty nepříjemné pocity, potažmo i bolesti a změny nálad. Jsou ale také zodpovědné za to, že mezi jednotlivými období krvácení, se občas cítíme naprosto žensky a neodolatelně. Přichází momenty, kdy na dřeň cítíme, že jsme ženy, a dokonce z tohoto pocitu máme požitek.

děloha

Při pohledu do zrcadla se sami sobě líbíme a dokážeme plně docenit to, že to, co se v nás děje, je vlastně malý zázrak. Stále to ale nemění nic na tom, že v určitém období naopak potřebujeme obejmout a pochopení, že ne vždy je takto jednoduché. Menstruační kalhotky z nanovláken jsou pro toto období dobrou volbou. Zajišťují totiž dostatečný pocit ochrany během zranitelných dní, a navíc jsou mnohokrát použitelné, což ocení i planeta. Vedle toho víte, že se každý měsíc nesetkáváte se zbytečnými https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/preventivni-vlak-varuje-pred-zbytecnymi-tragediemi-na-zeleznici_201003221058_mhromadka chemikáliemi, které jsou obsažené jak ve vložkách, tak v tamponech.