Stěhování je proces někdy náročný a skličující, jindy zábavný. Záleží na tom, jak se k tomu postavíte a jak si budete vědět rady a využívat zdravý selský rozum. Kupříkladu balení věcí do krabic.

Také balíte postaru?

Někteří lidé si před stěhováním zbytečně přidělávají práci hledáním vhodného výplňového a balicího materiálu. Využívají staré noviny a časopisy nebo bytový textil (ručníky, utěrky, trička), což má svá pro a proti. Samozřejmě vás to nestojí ani korunu, to je nepochybné, ale má to i své stinné stránky. Textil nemusí být dostatečně pevný a pružný, aby v silné vrstvě uchránil před poškozením křehčí věci ze skla, keramiky nebo porcelánu, a navíc je poměrně těžký, takže ztěžknou i krabice a mohou se snáze protrhnout.

balení věcí

Noviny a časopisy jsou dobrou volbou jen tam, kde nemohou ohrozit předměty zápachem a tiskařskou barvou. Především se nehodí pro balení oděvů, potravin, hraček a všeho, na co by se mohla nevratně obtisknout toxická barva.

Nemusíte hledat dál

Co tedy použít pro balení křehkých věcí a všeho ostatního, na čem nám opravdu záleží? Sáhněte po osvědčené bublinkové fólii 2pack.cz. Jednou z jejích nejdůležitějších vlastností je univerzalita, zabalíte do ní oděvy, knihy, nádobí, ovoce a zeleninu, sportovní potřeby, svítidla a lustry, elektroniku, pokojové rostliny a mnoho dalších věcí. Vyplníte s ní i prostor v krabicích, když zrovna není při ruce papír.

práce s bublinkovou fólií

Nemusíte opravdu hledat další materiály, i když jich existuje celá řada, např. kartonová vlna, nafukovací polštářky, pružná tělíska flo-pak nebo ekologický výplňový materiál z kukuřičné mouky. Bublinková fólie je levná , dostatečně pevná, pružná, lehoučká, netoxická, bez zápachu a perfektně chrání před prachem, vlhkostí a nešetrným zacházením. Využívají ji i profesionální logistické a stěhovací firmy a řada e-shopů, které do ní balí zboží, odesílané zákazníkům.