V přírodě nalezneme spoustu cenných rostlinných pokladů, které se dají použít ke zlepšení zdraví. A proto je na místě takové produkty pravidelně konzumovat.

Prospěšné rostliny pro zdraví

Važme si jich

Už naši dávní předci znali tajemství mnoha rostlin, čehož skutečně využívali ve svůj prospěch. Pokud žili blízko výskytu nějaké užitečné rostliny a bylo ji potřeba, nebo ji zrovna našli, tak ji použili. Mohlo to být například k zastavení krvácení a mnoha dalším zdravotním problémům. Jiné zase sloužili pro dlouhodobé zlepšování zdraví, protože mnoho rostlin obsahuje prospěšné látky a také vitamíny. I v našich končinách to platí, o čemž se můžeme přesvědčit například při procházce do lesa.

ryby v oceánu

Velmi dobře je znali některé naše babičky, protože babské rady v mnoha případech fungují. Tyto to rostliny si můžeme nasbírat i do zásoby, což je takové sušení bylinka, jenž můžeme v příběhu roku používat. Samozřejmě pokud se budete chtít do sbírání vrhnout v přírodě také, tak je zapotřebí se nejprve naučit bezpečně dané rostliny poznat, abychom nevzali nějakou nejednou či jedovatou. Měli bychom rozhodně dodržovat správné chování třeba v lese.

Křemelina

Nyní se podíváme na tuto rostlinu se zajímavým názvem, který rozhodně nevznikl jen tak. Jedná se totiž o Křemelinu, jenž obsahuje vysoké množství křemíku. Zajímavý je hlavně její původ, protože se zakládá z jednobuněčných organismů, přičemž ty vznikali už před stovkami miliony let v oceánech. Následně je jich tvořila velká vrstva na dně oceánu, ovšem ten začal ustupovat, a proto velká část těchto organismů se nachází na útesech a podobných místech.

přírodní látky

V našem těle máme trávicí soustavu, která díky konzumaci různých jídel obsahuje mimochodem bakterie, plísně, těžké kovy a další nežádoucí látky. Právě tato Křemelina má skvělou vlastnost v tom, že na sebe tyto látky hezky váže, takže se jich snadno zbavíme. Zároveň křemík je základem pro živou hmotu, takže jej musíme mít ve svém těle dostatek. Křemelina účinky jsou skutečně potvrzené, a proto si můžete být jisti, že pravidelná konzumace prospívá zdraví.