Jste zvyklí, že si jízdenky vždy platíte v autobuse? Tak nemusíte nic řešit, snad jen jestli máte dost peněz v peněžence nebo na kartě do autobusu. Jinde ale mohou být například jízdenky na tramvaj, které je třeba nakoupit jinde. Obzvlášt, pokud se jedná o jednodenní a vícedenní jízdenky. Je však několik způsobů, jak si ulehčit práci a nakoupit své jízdenky.

železniční tunel

            Běžně je nakupujete na terminálech, že? Ty však bývají často plné, obzvlášť v těch větších městech, kde se vystřídá mnoho cestovatelů a turistů. Můžete si tedy počkat, ale pokud tolik času nemáte, můžete využít i jiné alternativy, někdy mnohem rychlejší.

            Po městech bývají rozmístěné automaty. Jedná se především o města, kde funguje tramvaj. Můžete si velmi rychle nakoupit jakoukoliv jízdenku, navíc u těchto automatů tolik lidí nebývá. Stejně tak fungují automaty v metru, je jich hned několik, a pokud máte štěstí, narazíte na ty, které jsou volné. Ale v Praze je bohužel mnoho lidí a v běžné dny využívá automat mnoho z nich.

            To znamená, že to nevzdáte, ale naopak vyhledáte trafiku, v Praze v metru například Relay a zde nakoupíte. Samozřejmě se může stát, že vás čeká menší fronta, jinak ale bývají prázdné. A nákup je rychlý a taktéž v místě, odkud se chystáte jet pryč.
hudební automat retro

            Nově na několika místech fungují naprosté novinky. Již není třeba někam chodit, jednoduše stačí napsat něco zadaného na telefon a odeslat jako SMS. Během dvou minut vám přijde zpětná SMS s elektronickou jízdenkou. V případě, že SMS omylem vymažete, můžete odeslat další zprávu a přijde vám kopie. Je to opravdu jednoduchý způsob a v dnešní době, kdy se mnoho věcí zařizuje online, je to téměř nezbytné. Vždyť i přes Regiojet můžete nakupovat online a žádný papír nepotřebujete. Pro člověka, který využívá naplno techniku je podobná vymoženost jen dalším plusem. A jelikož se technika ubírá stále dopředu, můžeme je čekat, kdy se z elektronických jízdenek stane běžná rutina.