Těžko říct, kdy člověk poprvé vymyslel tvar kola jako takového. Jestli se nechal inspirovat tvarem slunce nebo něčeho jiného, každopádně to byl jeden z největších kroků pro další vývoj lidského pokolení. Kolo je tvar, který asociuje pohyb. První kočáry s dřevěnými koly, později bicykly, ale i vodní mlýnské kolo, to vše je o kruhu a kolečku.

A víte, co se stane, když takové kolo hodně rychle roztočíte? Změní se na řezný kotouč a je jedno, z jakého materiálu je kotouč vyrobený, protože existují i řezné kotouče vyrobené z papíru. Ano, zdá se to neuvěřitelné, ale i papír roztočený do vysokých otáček umí rozřezat např. plastovou trubku.

pilový kotouč

Do své dílny ale budete potřebovat spíše kvalitní pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm, které jsou jedním ze základních nástrojů každé dílny.

Kovovýroba, to je práce s ocelovými polotovary, nejčastěji trubkami, které se dodávají ve standardních délkách a to převážně 6m délkách. Výjimkou nejsou ani 12m délky, ale málokdy použijete přímo tyto délky na své výrobky. Polotovar je potřeba rozřezat, nadělit na menší délky. A k tomu najdeme v každé dílně pilu. Strojní pily mohou být pásové nebo kotoučové a vždy záleží na kvalitě nástrojů, kterými se řeže. Tak jako běžné nože, i kovoobráběcí nástroje musí být ostré, nabroušené a z velmi kvalitních řezných materiálů, které budou materiál řezat a ne drtit.

pilový kotouč

Příprava kovovýroby, to je nachystání polotovarů na správné délky, aby v dalším kroku svářeč vzal jednotlivé kousky a složit z nich finální výrobek, např. sloup ocelové konstrukce. Firma I-nastroje nabízí širokou paletu nástrojů, kterými můžete vybavit svou dílnu a budete mít jistotu, že jste nakoupili kvalitní zboží. Nástroje vysoké kvality, které mají vysokou životnost a kterými budete moct vyrábět přesné a kvalitní obrobky.