Pokud právě čtete tento článek, s největší pravděpodobností k tomu využíváte internet. Kladli jste si ale někdy otázku, zda na internetu nejste závislí? Pokud se zamyslíte, dojdete k šokujícímu zjištění! S největší pravděpodobností totiž ano. Kolik času denně strávíte u prohlížení webů, sociálních sítí, sledování videa, nebo chattování s kamarády? To vše je totiž čas, který strávíte užíváním internetu.

blondýna u notebooku

Bohužel to není pouze Váš problém, ale problém značné části světové populace. Přes sociální sítě jako je Messenger, WhatsApp, Instagram, atd. denně pošleme okolo osmdesáti miliard zpráv a na videoportály, například na Youtube společnosti Google je každý den nahráno 86,4 tisíce hodin video záznamu. Vezměte si ale, kolik vy sami osobně pošlete zpráv a zhlédnete příspěvků a video-audio obsahu.
zpráva lékaře

Všechny tyto, a ještě mnohé další činnosti mohou mít pozitivní dopad na společnost jako celek. Například rychlost přenosu informace. To je z ekonomického, ba i z praktického hlediska velmi přínosné, na druhou stranu, ačkoli si to ne vždy uvědomujeme, právě možnost být neustále online nás omezuje v kontaktu a komunikaci v reálném životě. Čas, který bychom měli trávit s ostatními, případně jinou záslužnou činností strávíme na internetu. To že se s ostatními nevídáme nám nedochází z jednoduchého a prostého důvodu, jsme s nimi totiž přes síť neustále v kontaktu virtuálním.

Nebylo by tedy lepší nějakým způsobem omezit své vlastní používání chytrých zařízení s přístupem k internetu? Pokud by se nám jako společnosti podařilo tuto závislost alespoň částečně omezit, měli bychom pak větší možnost vrátit se k důležitým životním hodnotám, jako je rodina, přátelství a také společnost jako celek. Je to na každém z nás, jak se k tomu postaví. Stačí málo, například si na určitý časový úsek dne zakázat internet.

Zkuste to sami a uvidíte, kolik se toho dá za malou chvíli bez vyrušování virtuálním světem stihnout.