Stavba domu není pro lidi v dnešní době už tolik jednoduchá, a to hned z jednoho prostého důvodu, a to jsou finance. Bez financí člověk nic nepostaví, to bylo ostatně jasné už dříve, nyní je to ale jasné ještě víc, protože pokud nemáte peníze, v dnešní době si ani neškrtnete, protože bez peněz do hospody nelez, jak se říká. A je to velká pravda. Proto také lidé v dnešní době ani na nic nemají čas, protože hold musí pořád jen pracovat, aby vůbec měli nějaké peníze, jinak by si nemohli nic koupit a ani by nemohli žít, protože peníze hlavně potřebujeme na jídlo a na střechu nad hlavou, za kterou měsíčně dáváme hodně peněz, protože hold potřebujeme nějakou vodu, také se potřebujeme ve svém bydlení zahřát, potřebujeme si něco uvařit a podobně a za to všechno se platí velké peníze, všichni potřebují nějak žít, logicky.

patrový dům

No a na peníze je potřeba chodit do práce, jinak si člověk žádný dům nepostaví. Jenže v dnešní době takový dům postavit stojí nekřesťanské peníze, a taky to chce velkou odhodlanost. Pokud se ale člověk odhodlá, má vyhráno, to je totiž první krok. Druhý krok je pak vůbec výběr toho, co se bude stavět a je potřeba služeb nějakého projektanta, který vám dům sice nepostaví, ale dá vám jakousi předlohu na papír, podle které se dům stavět bude. Vyberete si patrový dům nebo bungalov? Toť otázka.

bungalov

Každému se líbí něco jiného, ale v tomto případě to není moc o tom, co se komu líbí, ale bohužel o tom, co je výhodnější a co ne. Bungalov je trochu horší na vytápění, protože patrový dům pomocí průduchů vytopíte celý, zatímco v bungalovu se vám třeba teplo nedostane až do krajních místností. Bungalov je zase bezbariérový, a proto pro seniory velmi přívětivý. Do patrového domu se toho ale vleze logicky více, máte celkově více místa a také více úložného prostoru, který je potřeba. Máte navíc více možností a stavba tohoto domu vám nezabere tak velké místo na pozemku, můžete zbytek tedy využít na zahradu.