Prospět svému zdraví, a přitom si dokonale pochutnat, nemusí být vůbec tak složité, jak se tato kombinace na první pohled jeví. I bohatý přísun minerálů, vitamínů, enzymů a jiných zdraví vysoce přínosných látek můžete do svého těla dostat jinak, než v podobě nechutných umělých výživových doplňků z lékáren, které jsou ještě ke všemu velice drahé. Stačí, když sáhnete po misce čerstvých klíčků a výsledný zdravotní přínos bude nakonec ještě lepší. Navíc, klíčení semínek je velice příjemná záležitost, která je levná, rychlá a snadná, a nezabere vám více, než pouhých několik málo minut denně.
klíčky v květináčích

A co k tomu všemu potřebujete? Je toho málo!

Vlastně vám stačí jen vhodná nádoba na klíčení, semínka na klíčení a voda, a to je vše. Jak je tedy vidět, podobnou výbavu si může bez zaváhání pořídit úplně každý.

Pokud byste do klíčení semínek chtěli přece jen něco investovat a pořídit si vybavení, které vám už tak poměrně snadný proces ještě více usnadní, tak si kupte speciální stohovatelné misky na klíčení anebo sklenici na klíčení, se kterými to celé bude hračka. Celkově vás vyjdou na několik málo sto korun, ale ve výsledku s nimi ušetříte za vodu.
naklíčená semena

Semínka je totiž nejprve nutné nechat nabobtnat, a poté je rozprostřít na vhodnou nádobu, kde je budete pravidelně proplachovat vodou. Pokud budete mít k dispozici stohovatelné misky na klíčení, tak stačí propláchnout horní vrstvu a voda následně postupně promyje i síta pod ní, až se nakonec zachytí ve spodní míse. Je to pohodlné a rychlé a máte jistotu, že vaše semínka nezačnou zahnívat.

A dále už k úspěchu nepotřebujete nic víc, než semínka na klíčení, které si můžete vybírat z celé řady druhů buď podle vašich chutí, podle barev anebo podle jejich velikosti. Jistě si brzy některé výhonky oblíbíte natolik, že už si svůj jídelníček bez nich nebudete moci ani představit.