Opomíjené dámské šaty

V dnešní době řada žen a slečen volí raději kalhoty než šaty nebo sukně. Kalhoty jsou rozhodně praktičtější a z dámských šatníků pomalu ale jistě vytlačují tradiční ženské oděvy. Pánové tím jsou většinou zklamáni, protože pohled na jemné dámské nožky je rozhodně lákavější v sukni a na vysokém podpatku, než v kalhotách s teniskami. Přesto ještě stále jsou místa, kam se ženy rády oblékají do šatů. Mohou to být různé druhy slavnostních příležitostí, jako jsou návštěvy divadel, plesy, oslavy nebo různé společenské večírky. Velmi populární jsou u mužského pokolení šaty s rozparkem. Někdo by mohl namítnout, že tento druh šatů už poněkud vyšel z módy. Ovšem opak je pravdou.

saty

Šaty pro každou příležitost

Dámské šaty lze rozdělit na několik kategorií. Na první pohled každý pozná šaty dlouhé a krátké. Dále jsou zde různé druhy střihů, v čemž je už o poznání těžší se správně zorientovat. Existují šaty tzv. áčkového střihu, dále třeba šaty koktejlové, řeckého typu, šaty nabírané či pouzdrové nebo šaty ve stylu mořské panny. Dále mohou mít šaty různé typy rukávu, od klasických ramínek, přes špagetové, dále mohou být zakončeny rukávy volánovými, tříčtvrtečními nebo být zcela bez ramínek. Kouzlo spočívá v tom, že každý typ šatů se hodí k jiné ženské postavě.

zena

Mnoho módních stylistů má tato pravidla v malíku a dokáže tak každé ženě poradit s výběrem šatů přesně podle její postavy a proporcí. Některé šaty umí drobné nedostatky v ženské postavě proměnit na přednosti. Pokud se dokonalá ženská postava obleče do nesprávných šatů, je to veliká škoda. Někteří mohou namítnout, že šaty se velice těžko kombinují s dalšími doplňky, jako jsou různé druhy kabátků, bund nebo šátků. Ani to však není tak docela pravda. Ke každému oblečení lze najít správné doplňky a vhodně kombinovatelné kousky oblečení či bot.