Se stále se rozšiřujícími možnostmi internetu se také objevují stále nové programy, které nám umožňují jich využít tak, jak mnohdy původní autoři nezamýšleli. Jednou z nich je i online video downloader.

Je jasné, že mnoho lidí má své oblíbené video, ať už na YouTube či jiné podobné stránce. A aby se na něj mohl dívat kdykoliv, rozhodne si jej stáhnout. To jej samozřejmě proti zájmům jak autora, tak i serveru samotného, neboť oba získávají peníze právě za to, že videa lidé sledují online. Přesto si mnoho uživatelů cestu našlo, a dalo ji k dispozici i ostatním.

spouštění videa

V naprosté většině se jedná o klasické programy, které je nutné stáhnout a nainstalovat. Po jejich spuštění do nich pak můžeme zadat webovou adresu onoho videa a případně navolit i jeho kvalitu a formát, ve kterém jej chceme mít uloženo. Program sám se nám pak postará o zbytek.

Ovšem zdaleka ne každý má k tomuto přístupu důvěru. Vzhledem k tomu, že tyto programy nejsou oficiální, není žádná záruka, že budou fungovat tak, jak mají, a že neobsahují žádný virus. Navíc také zabírají místo v paměti počítače, což je také něco, s čím si mnozí nemohou dovolit plýtvat.

klávesnice s logy stránek s videi

I proto mnoho z nich dává přednost online verzi těchto programů. Ty fungují na podobném principu, jako ty klasické, jen s tím rozdílem, že není potřeba nic stahovat. Vše je zahrnuto v kódu internetové stránky, na které se nachází.

Jejich použití je jednoduché – načtete si příslušnou internetovou stránku daného programu a vložíte do dané kolonky opět adresu daného videa a navolíte kvalitu a formát souboru. Následně už se vás jen program zeptá, kam chcete daný soubor uložit.

Samozřejmě i tento postup má svá rizika, avšak je třeba přiznat, že jsou podstatně menší než v prvním případě. Proto se jedná o tu preferovanější možnost. Rozhodně ji můžete vyzkoušet i vy. Věřte, že se vám to vyplatí.