Nakupování oblečení není vždy snadné. Pokud máte velké nároky a nízké prostředky, může to být docela oříšek. V takovém případě určitě doporučujeme prozkoumat různé slevy v obchodních řetězcích. Ale někdo může mít problém s tím, že nakupování v obchodních řetězcích je neekologické. V takovém případě přijdou na řadu second handy.

Co jsou to second handy? Second handy, nebo také „sekáče“, jsou obchody, kde se prodává již použité a nošené oblečení. Second handy existují již spoustu leta v dnešní době je najdete v každém i menším městě.

oblečení

Second handů existuje spoustu druhů. Existují třeba online second handy, které v minulosti neexistovali. Je to skvělá možnost pro ty, kteří se neradi přehrabují v oblečení v obchodech. Prostřednictvím internetu si můžete v klidu vybrat jaké chcete kousky, můžete si je pomocí vyhledávačů seřadit podle velikostí, barev, stylů a podobně. Pro někoho může být nevýhodou to, že se musí platit poštovné a nemůžete si oblečení vyzkoušet. Na druhou stranu ale budete mít na výběr více kousků než v kamenné prodejně.

Kamenné prodejny jsou také různé. Některé, ty nejlevnější, jsou většinou takzvané „hrabárny“. Velké množství oblečení, kterým se budete muset prohrabat, než najdete to, co najít chcete. Většinou jsou ale tyto kousky jen za pár desítek korun, případně i za pár korun. Chce to jen trpělivost a dostatek času, abyste našli to, co potřebujete.

oblečení

Pak existují samozřejmě ale i dražší second handy, kde najdete například i velmi značkové kousky, které by jindy stály i několik tisíc korun. Sice tedy za ně zaplatíte více, ale můžete tu třeba najít i takové oblečení, které je ještě nenošené, a ještě s visačkou. Najdete tu skvělé a originální kousky.

Tím, že budete nosit oblečení, které již bylo použité, snižujete ekologický dopad na naši Zemi. Proto mají second handy tolik fanoušků.